نسخه آزمایشی
پایگاه جامع مصوبات و قوانین شهرداری مشهد

مديريت امور شوراي اسلامي شهر و شهرداري مشهد مقدس

تاریخ تصویب : 1397/02/04

تاریخ اجرا : 1397/02/04

عنوان : اصلاح مصوبه شماره 5/97/946/ش مورخ 97/1/28 درخصوص واگذاری یک قطعه زمین به صورت عاریه به اداره کل کانون پرورش فکری کودکان-5/97/1408/ش

شماره مصوبه : 5/97/1408/ش

ارسال پیشنهاد و امتیاز دهی به سامانه

شماره مصوبه/قانون : 5/97/1408/ش

عنوان مصوبه/قانون : اصلاح مصوبه شماره 5/97/946/ش مورخ 97/1/28 درخصوص واگذاری یک قطعه زمین به صورت عاریه به اداره کل کانون پرورش فکری کودکان-5/97/1408/ش

تاریخ تصویب : 1397/02/04

تاریخ اجرا : 1397/02/04


جناب آقای نوروزیان

معاون استاندار و فرماندار محترم شهرستان مشهد مقدس

موضوع: اصلاح مصوبه شماره 5/97/946/ش مورخ 97/01/28 (واگذاري يك قطعه زمين به صورت عاريه به اداره كل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان خراسان رضوي براي ساخت كتابخانه)

سلام عليكم

با احترام،‌نامه شماره 3853/1/566 مورخ 1397/02/01 فرمانداری شهرستان مشهد مقدس در خصوص مصوبه شماره 5/97/946/ش مورخ 97/01/28 (واگذاري يك قطعه زمين به صورت عاريه به اداره كل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان خراسان رضوي براي ساخت كتابخانه)، در جلسه علنی مورخ 97/02/03 شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح و به منظور تأمین نظر هیأت تطبیق مصوبات، مصوبه به شرح زیر اصلاح شد.

ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، به منظور توسعه فضاهای فرهنگی و کمک به ارتقا و ترویج امر کتابخوانی در مناطق کم‌برخوردار و پیرامونی شهر، نسبت به واگذاری زمینی متعلق به خود واقع در خیابان نظام دوست، مقابل نظام دوست 1 به مساحت 600 مترمربع، برای ساخت کتابخانه، با حفظ مالکیت شهرداری و در قالب عقد قرارداد عاریه به مدت 30 سال و با رعایت بندهای زیر، به اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی اقدام نماید.

بند 1 اصلاحی- اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی برابر موافقنامه، متعهد خواهد بود پس از تحویل زمین، نسبت به جذب اعتبارات ملی (سنواتی) مرتبط با بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محلات هدف، از طریق اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، برای طراحی، ساخت و تجهیز زمین یاد شده مبادرت و حداکثر ظرف مدت 2 سال، نسبت به دریافت پروانه، ساخت و بهره‌برداری از کتابخانه مزبور اقدام نماید. استفاده از زمين و ساختمان احداثي، صرفا به عنوان کتابخانه بوده و اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی مجاز به تغییر در نوع استفاده یا واگذاری زمین و ساختمان مذکور به غیر نمی‌باشد.

تبصره الحاقی- در صورت عدم رعایت مفاد بند 1 این مصوبه، موافقتنامه کان لم یکن می‌شود و شهرداری می‌بایست نسبت به استرداد زمین، اقدام نماید.

2- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، حداکثر ظرف مدت 1 ماه، نسبت به تهیه و تدوین تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شهرداری مشهد اقدام و تفاهم‌نامه مزبور را به تایید کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر برساند.

بديهي است اين مصوبه با رعايت قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران لازم الاجراست. 23 (4)

محمد رضا حیدری

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

رونوشت

1. شهردار محترم مشهد مقدس برای استحضار

2. نمايندگان محترم مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي برای استحضار

3. رئیس محترم شوراي اسلامي استان خراسان رضوی برای استحضار

4. رئیس محترم شورای اسلامی شهرستان مشهد برای استحضار

5. مدیر كل محترم بازرسي استان خراسان رضوي براي استحضار

6. اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر مشهد برای استحضار

7. رئیس محترم كميسيون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی برای استحضار

8. رئیس محترم کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ، زیارت، گردشگری و رسانه برای استحضار

9. مشاور عالی و رئیس محترم حوزه ریاست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برای آگاهی

10. رئیس محترم مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برای آگاهی

11. مدیر محترم تدوین و پیگیری اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برای آگاهی

12. مدیران محترم شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برای آگاهی

کلمات کلیدی (موضوع عمومی)

کلمات کلیدی : اصلاح زمین واگذاری کمک

حوزه های مرتبط

حوزه های مرتبط : شورا کمک-‍پرداخت-خسارت-هبه

چارت قوانین مرتبط

(جهت مشاهده جزئیات هر آیتم بر روی آن دابل کلیک نمائید)


گراف قوانین مرتبط

(جهت مشاهده جزئیات هر آیتم بر روی آن دابل کلیک نمائید)برگشت به لیست قوانین