تاریخ تصویب : 1396/12/22

تاریخ اجرا : 1396/12/22

عنوان : بودجه سال 1397 موسسه فرهنگی شهر آرا-5/96/22301/ش

شماره مصوبه : 5/96/22301/ش


شماره مصوبه/قانون : 5/96/22301/ش

عنوان مصوبه/قانون : بودجه سال 1397 موسسه فرهنگی شهر آرا-5/96/22301/ش

تاریخ تصویب : 1396/12/22

تاریخ اجرا : 1396/12/22


جناب آقای مهندس تقی‌زاده خامسی

شهردار محترم مشهد مقدس

موضوع: بودجه سال 1397 موسسه فرهنگی شهر آرا

سلام علیکم

با احترام،‌لایحه شماره 21/203648 مورخ 1396/10/30 با موضوع بودجه سال 1397 موسسه فرهنگی شهر آرا در جلسه علنی مورخ 96/12/22 شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح شد و به شرح زیر به تصویب رسید.

ماده واحده: بودجه سال 1397 موسسه فرهنگی شهر آرا، که از حیث منابع به مبلغ 160.696.054.000 (یکصد و شصت میلیارد و ششصد و نود و شش میلیون و پنجاه و چهار هزار) ریال و از حیث مصارف به مبلغ 160.696.054.000 (یکصد و شصت میلیارد و ششصد و نود و شش میلیون و پنجاه و چهار هزار) ریال (که منابع و مصارف نسبت به بودجه سال گذشته، 25 درصد افزایش داشته است) می‌باشد، با لحاظ رعایت تبصره‌های زیر و به شرح آلبوم پیوست ممهور به مهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصویب رسید.

الف) تبصره‌های عمومی:

تبصره1- شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) موظف است، تکالیف و ضوابط بخشنامه بودجه سال 1397 شهرداری‌های کشور را رعایت نماید.

تبصره2- وجود اعتبار به خودی خود ایجاد حق نمی‌نماید، بنابراین پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) بیش از سقف مصوبات شورای حقوق و دستمزد و همچنین پرداخت وام به کارکنان، تعاونی‌های مسکن و صندوق‌های قرض‌الحسنه کارکنان از محل بودجه ممنوع است.

تبصره3- شهرداری مشهد مقدس موظف است، نسبت به وصول مطالبات سازمان‌ها، شرکتها و مؤسسات وابسته به خود از اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام و در صورت عدم امکان وصول، موضوع را تعیین تکلیف و گزارش اقدامات انجام شده را هر شش ماه به شورای اسلامی شهر ارسال نماید.

تبصره4- شهرداری مشهد مقدس (سازمان ها، شرکت ها و موسسات وابسته) موظف است، آیین نامه معاملات شهرداری تهران تسری یافته به سایر کلان شهرها را در کلیه معاملات خود (مناقصه، مزایده، حراج و ترک تشریفات) رعایت نماید.

تبصره5- شهرداری مشهد مقدس موظف است، تمهیدات لازم برای عدم افزایش زیان سنواتی و افزایش سرمایه‌ سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به خود را به گونه ای فراهم نماید، که مشمول ماده 141 اصلاحی قانون تجارت نشوند.

تبصره6- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، بهای تمام‌شده کالا و خدمات مربوطه در سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته را براساس تغییر الگو، اصلاح فرآیندها و مدل‌های نوین بهایابی کالا و خدمات محاسبه و در اصلاح بودجه سال 1397 خود منعکس نماید.

تبصره7- ثبت هزینه‌ها در ردیف‌های اعتباری غیر مرتبط (ثبت هزینه‌های مصرفی به عنوان دارایی) ممنوع است و شهرداری مشهد مقدس موظف است، نسبت به رعایت دستورالعمل‌ها و استانداردهای مربوط اقدام نماید.

تبصره8- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، میزان استفاده از موجودی انبار در هر سال را، به عنوان هزینه مرتبط در بخش مصارف و مازاد درآمد بر هزینه در بخش منابع، در بودجه سالانه یا اصلاح بودجه خود پیش‌بینی نماید.

تبصره9- شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) مکلف است، برنامه، تقویم آموزشی و عناوین طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی خود را، حداکثر تا پایان فروردین ماه 1397، برای اخذ تاییدیه لازم از کمیسیون تخصصی مرتبط، به شورای اسلامی شهر ارسال نماید.

تبصره10- با عنایت به اینکه بودجه پیشنهادی سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته شهرداری قبل از تصویب بودجه شهرداری تنظیم گردیده است، لذا در صورت مغایرت بین آلبوم پیشنهادی سازمان‌ها، شرکت ها، موسسات وابسته با بودجه تملک دارایی های سرمایه ای شهرداری، ملاک عمل، بودجه مصوب سال 1397 شهرداری مشهد می‌باشد.

الف) تبصره‌های اختصاصی:

تبصره1- مبانی محاسبه بهای خدمات و محصولات مؤسسه فرهنگی شهرآرا و تعرفه بهای مصوب، در جداول پیوست آلبوم بودجه موسسه مزبور می باشد. در موارد عدم تعیین تعرفه، نرخ اتحادیه صنفی مربوط، ملاک عمل می باشد.

تبصره2- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می شود، تمهیدات لازم را، نسبت به اشتراک کارکنان متقاضی شهرداری با شرایط پرداخت 20 درصد تخفیف موسسه فرهنگی شهرآرا ،50 درصد از محل بودجه رفاهی کارکنان و 30 درصد الباقی از طریق کارکنان معمول نماید.

تبصره3- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، نسبت به تعیین مکان جدید و انتقال موسسه فرهنگی شهرآرا در سال 1397 اقدام نماید و معادل ریالی آن را، از قسمت مصارف بودجه سال 1397 حوزه اقتصادی شهرداری کاهش دهد.

بدیهی است این مصوبه با رعایت قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران لازم الاجراست. 19(19)

محمد رضا حیدری

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

محسن انتظاری هروی

رییس شورای اسلامی شهر مشهد

محسن انتظاری هروی

رییس شورای اسلامی شهر مشهد

رونوشت

1. جناب آقای شیران نماینده محترم مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی برای استحضار

2. رئیس محترم شورای اسلامی استان خراسان رضوی برای استحضار

3. رئیس محترم شورای اسلامی شهرستان مشهد برای استحضار

4. معاون استاندار و فرماندار محترم شهرستان مشهد برای استحضار

5. مدیر کل محترم بازرسی استان خراسان رضوی برای استحضار

6. اعضای محترم شورای اسلامی شهر مشهد برای استحضار

7. رئیس محترم کمیسیون تلفیق برای استحضار

8. رئیس محترم کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ، زیارت، گردشگری و رسانه برای استحضار

9. مشاور عالی و رئیس محترم حوزه ریاست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برای آگاهی

10. رئیس محترم مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برای آگاهی

11. مدیر محترم تدوین و پیگیری اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برای آگاهی

12. مدیران محترم شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برای آگاهی

محمد رضا حیدری

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

جزییات قانون

کلمات کلیدی (موضوع عمومی)

کلمات کلیدی : بخشنامه بهای خدمات تخفیف تعرفه شهرآرا مطالبات معاملات منابع نماینده کمیسیون تخصصی

حوزه های مرتبط

حوزه های مرتبط : شورا گروه بودجه اداره رسانه

چارت قوانین مرتبط

(جهت مشاهده جزئیات هر آیتم بر روی آن دابل کلیک نمائید)


گراف قوانین مرتبط

(جهت مشاهده جزئیات هر آیتم بر روی آن دابل کلیک نمائید)برگشت به لیست قوانین