تاریخ تصویب : 1397/01/28

تاریخ اجرا : 1397/01/28

عنوان : واگذاری یک قطعه زمین به صورت عاریه به اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی برای ساخت کتابخانه-5/97/946/ش

شماره مصوبه : 5/97/946/ش


شماره مصوبه/قانون : 5/97/946/ش

عنوان مصوبه/قانون : واگذاری یک قطعه زمین به صورت عاریه به اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی برای ساخت کتابخانه-5/97/946/ش

تاریخ تصویب : 1397/01/28

تاریخ اجرا : 1397/01/28


(طی مصوبه شماره 5/97/1408/ش مورخ 97/2/4 این مصوبه اصلاح شد.)

جناب آقای مهندس تقی زاده خامسی

شهردار محترم مشهد مقدس

موضوع: واگذاری یک قطعه زمین به صورت عاریه به اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی برای ساخت کتابخانه

سلام علیکم

با احترام،‌لایحه شماره 21/246086 مورخ 1396/12/26 با موضوع واگذاری یک قطعه زمین به صورت عاریه به اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی برای ساخت کتابخانه، در جلسه علنی مورخ 97/01/27 شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح شد و به شرح زیر به تصویب رسید.

ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، به منظور توسعه فضاهای فرهنگی و کمک به ارتقا و ترویج امر کتابخوانی در مناطق کم‌برخوردار و پیرامونی شهر، نسبت به واگذاری زمینی متعلق به خود واقع در خیابان نظام دوست، مقابل نظام دوست 1 به مساحت 600 مترمربع، برای ساخت کتابخانه، با حفظ مالکیت شهرداری و در قالب عقد قرارداد عاریه به مدت 30 سال و با رعایت بندهای زیر، به اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی اقدام نماید.

1- اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی برابر موافقنامه، متعهد خواهد بود پس از تحویل زمین، نسبت به جذب اعتبارات ملی (سنواتی) مرتبط با بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محلات هدف، از طریق اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، برای طراحی، ساخت و تجهیز زمین یاد شده اقدام نموده و حداکثر ظرف مدت 2 سال، نسبت به دریافت پروانه، ساخت و بهره‌برداری از کتابخانه مزبور اقدام نماید. در غیر این صورت، موافقتنامه کان لم یکن می‌باشد و شهرداری می‌بایست نسبت به عودت زمین اقدام نماید.

2- استفاده از زمین و ساختمان احداثی، صرفاً به عنوان کتابخانه بوده و اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی مجاز به تغییر کاربری، واگذاری و فروش آن نخواهد بود و در صورت تغییر در نوع استفاده از زمین، واگذاری یا فروش آن، موظف به پرداخت بهای زمین به شهرداری بر اساس قیمت روز ارزیابی شده توسط کارشناس رسمی دادگستری می‌باشد.

3- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، حداکثر ظرف مدت 1 ماه، نسبت به تهیه و تدوین تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شهرداری مشهد اقدام و تفاهمنامه مزبور را به تایید کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر برساند.

بدیهی است این مصوبه با رعایت قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران لازم الاجراست. 22 (5)

محمد رضا حیدری

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

جزییات قانون

کلمات کلیدی (موضوع عمومی)

کلمات کلیدی : تفاهمنامه قرارداد قیمت واگذاری کتابخانه

حوزه های مرتبط

حوزه های مرتبط : شورا کمک-‍پرداخت-خسارت-هبه

چارت قوانین مرتبط

(جهت مشاهده جزئیات هر آیتم بر روی آن دابل کلیک نمائید)


گراف قوانین مرتبط

(جهت مشاهده جزئیات هر آیتم بر روی آن دابل کلیک نمائید)برگشت به لیست قوانین