تاریخ تصویب : 1397/07/27

تاریخ اجرا :

عنوان : تعیین عوارض احداث و توسعه خطوط قطار شهری

شماره مصوبه : 5/97/10652/ش


شماره مصوبه/قانون : 5/97/10652/ش

عنوان مصوبه/قانون : تعیین عوارض احداث و توسعه خطوط قطار شهری

تاریخ تصویب : 1397/07/27

تاریخ اجرا :


(طی مصوبه شماره 5/97/15255/ش مورخ 97/09/13 ماده واحده مصوبه حاضر اصلاح شد)
جناب آقای مهندس تقی زاده خامسی
شهردار محترم مشهد مقدس
موضوع: تعيين عوارض احداث و توسعه خطوط قطار شهري
سلام عليكم        
     با احترام،‌لایحه شماره 21/63162 مورخ 97/04/11 با موضوع تعيين عوارض احداث و توسعه خطوط قطار شهري، در جلسه علنی مورخ 97/06/26 شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح شد و به شرح زیر به تصویب رسید.

ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، در راستای اجرای ماده 9 قانون حمایت از سامانه‌های حمل و نقل ریلی شهری و بند 16 ماده 80 قانون اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و به‌منظور تأمین بخشی از هزینه‌های احداث و توسعه شبکه حمل و نقل ریلی شهری (خطوط قطار شهری)، از ابتدای سال 1398، در زمان صدور کلیه مجوزهای ساختمانی، معادل دو درصد (%2) حقوق شهرداری بابت صدور مجوزهای مزبور را به عنوان عوارض ویژه احداث و بهره‌برداری خطوط قطار شهری از متقاضیان صدور پروانه ساختمانی در محدوده شهر، با رعایت تبصره‌های زیر دریافت نماید.
تبصره1- عوارض مندرج در این مصوبه برای سال 98 معادل دو درصد (%2) و سالانه افزایشی معادل یک درصد (%1) و تا سقف پنج درصد (%5) می‌باشد.
تبصره2- شهرداری مشهد مقدس موظف است، درآمدهای حاصل از اجرای این مصوبه را در قالب ردیف‌های جداگانه، در بودجه سالیانه شرکت‌قطار شهری و شرکت بهره‌برداری قطارشهری (با اولویت شرکت قطارشهری)‌منظور و بر حسن اجرای مصوبه و نحوه هزینه‌کرد این وجوه از حیث نظارت مناسب، اهتمام نماید.
تبصره 3- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، گزارش اجرای این مصوبه را، هر شش ماه به کمیسیون‌های عمران و شهرسازی، برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر ارائه نماید.

 بديهي است اين مصوبه با رعايت قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران لازم الاجراست.  35(1)
حمید رضا  موحدی زاده
نایب   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس


جزییات قانون

کلمات کلیدی (موضوع عمومی)

کلمات کلیدی : عوارض مترو

حوزه های مرتبط

حوزه های مرتبط : بهره برداری قطار شهری

چارت قوانین مرتبط

(جهت مشاهده جزئیات هر آیتم بر روی آن دابل کلیک نمائید)


گراف قوانین مرتبط

(جهت مشاهده جزئیات هر آیتم بر روی آن دابل کلیک نمائید)برگشت به لیست قوانین