در حال تکمیل

شماره مقرره : 5/98/9848/ش

عنوان مصوبه/قانون : مجوز مشارکت شهرداری مشهد مقدس در تحقق شهر بدون بی‌سواد

تاریخ تصویب : 1398/05/30

تاریخ اجرا :تاریخ تصویب : 1398/05/30

تاریخ اجرا :

عنوان : مجوز مشارکت شهرداری مشهد مقدس در تحقق شهر بدون بی‌سواد

شماره مقرره : 5/98/9848/ش


جناب آقای کلائی
شهردار محترم مشهد مقدس
موضوع: مجوز مشاركت شهرداري مشهد مقدس در تحقق شهر بدون بي‌سواد
سلام عليكم        
     با احترام،‌لایحه شماره 21/88017 مورخ 1398/05/15 با موضوع مجوز مشاركت شهرداري مشهد مقدس در تحقق شهر بدون بي‌سواد ، در جلسه علنی مورخ 98/05/28 شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح شد و به شرح زیر به تصویب رسید.
ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، با استناد به بندهاي دوم (2) و پنجم (5) ماده (80) قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375/3/1 با آخرین اصلاحات، تأكيدات و رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي (مد ظله ‌العالي) مبني بر ريشه‌كني بي‌سوادي و در راستای تحقق شعار «مشهد، شهر بدون بی‌سواد»، نسبت به مبادله موافقتنامه با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و در نظر گرفتن مشوق‌های لازم برای سوادآموزان و مربیان و همچنین اجرای همایش‌، پویش‌، رویداد و جشنواره‌های مرتبط، با رعایت تبصره‌های زیر اقدام نماید :
تبصره1- حداکثر اعتبار در نظر گرفته‌شده برای اجرای این مصوبه در سال 1398، مبلغ 30.000.000.000 (سی میلیارد) ریال بوده که از محل صرفه‌جویی‌در اعتبارات جاری شهرداری مشهد مقدس خواهد بود.
تبصره2- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، به‌منظور تامین منابع مالی این مصوبه، از محل کمک‌های مالی خیرین، سازمان‌ها و نهادهای عمومی، تشکل‌های مردم نهاد، مشارکت‌های مردمی و سایر منابع و ظرفیت‌های موجود در این زمینه استفاده نماید.
تبصره3- مبادله موافقتنامه مربوط، منوط به تأیید کمیسیون مشترک فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه و برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر خواهد بود.
تبصره4- در موافقتنامه مزبور می‌بایست تکالیف و سهم آموزش و پرورش مشخص شود .
    بديهي است اين مصوبه با رعايت قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران لازم الاجراست. 69 (4)

محمد رضا حیدری
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

کلمات کلیدی (موضوع عمومی)

کلمات کلیدی : تفاهمنامه مشارکت کمک هزینه کمیسیون

حوزه های مرتبط

حوزه های مرتبط : معاونت برنامه ریزی و توسعه معاونت فرهنگی و اجتماعی

برگشت به لیست قوانین