در حال تکمیل

شماره مقرره : 5/98/17297/ش

عنوان مصوبه/قانون : مجوز خرید تجهیزات از طریق شرکتهای لیزینگ

تاریخ تصویب : 1398/09/12

تاریخ اجرا :تاریخ تصویب : 1398/09/12

تاریخ اجرا :

عنوان : مجوز خرید تجهیزات از طریق شرکتهای لیزینگ

شماره مقرره : 5/98/17297/ش


جناب آقای کلائی

شهردار محترم مشهد مقدس

موضوع: مجوز خرید تجهیزات از طریق شرکتهای لیزینگ

سلام عليكم                                                                               

     با احترام،لایحه شماره 21/158602 مورخ 1398/08/22 با موضوع مجوز خرید تجهیزات از طریق شرکتهای لیزینگ، در جلسه علنی مورخ 1398/09/11 شورای اسلامی شهر مطرح شد و به شرح زیر به تصویب رسید.

ماده واحده: به شهرداري مشهد مقدس اجازه داده مي‌شود، برای مدت 2 سال به منظور تأمين تجهيزات و ملزومات مورد نياز خود مانند آسانسورها، تجهيزات ايمني و آتش‌نشاني، تجهيزات و ملزومات سيستم‌هاي آبياري، تجهيزات فضاي سبز، ماشين‌آلات خدمات شهري، نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي، سيستم‌هاي هوشمند و تجهيزات ترافيكي و ساير کالاهای مربوط به پروژه‌هاي شهری شهرداري، سازمان‌ها و شركت‌هاي وابسته، نسبت به خرید آنها تا سقف مبلغ (20.000.000.000.000) بیست هزار میلیارد ريال از طريق شركت‌هاي ليزينگ مورد تأييد بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و با رعایت قوانین و مقررات مربوط، به نام شهرداري مشهد مقدس، سازمان‌ها و شركت‌هاي وابسته و يا به نام پيمانكاران و تامين‌كنندگان طرف قرارداد مجموعه شهرداري مشهد (که مطالبات نقدی آنها قطعی شده است) با تضمين باز پرداخت اصل و سود تسهیلات دریافتی توسط شهرداري، با رعایت تبصره‌های زیر اقدام نمايد.

تبصره1- شهرداری مشهد مقدس مکلف است ميزان اعتبار مورد نياز براي بازپرداخت اصل اقساط و سود آن‌ها را به نسبت سال‌هاي سررسيد اقساط، در بودجه همان سال پیش‌بینی و لحاظ نماید.

تبصره2- کلیه قراردادهای مشمول این مصوبه، می‌بایست به تایید کمیسیون مشترک برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی و حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر برسد.

تبصره3- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، گزارش اجرای این مصوبه را به صورت 6 ماه یکبار به شورای اسلامی شهر ارائه نماید.

        بديهي است اين مصوبه با رعايت قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران لازم الاجراست. 78 (2)

 

محمد رضا حیدری

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

 

کلمات کلیدی (موضوع عمومی)

کلمات کلیدی : بانک خرید کمیسیون

حوزه های مرتبط

حوزه های مرتبط : معاون شهردار و رییس سازمان اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت اداری و مالی مدیریت امور مالی

برگشت به لیست قوانین